СТАЖУВАННЯ З ОБМІНОМ ДОСВІДУ ТА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ У КОРОЛІВСТВІ ТАЇЛАНД

Стажування з обміном досвіду та академічна мобільність  у Королівстві Таїланд –  це цікава, пізнавальна та результативна праця.

Хотілося б розпочати свою розповідь про Королівство Таїланд, яке розташовано в Південно-Східній Азії, на півостровах Індокитай і Малакка, із заходу омивається Андаманським морем, зі сходу Сіамською затокою Південнокитайського моря. Територія Таїланду витягнута з півночі на південь (відстань від самої північної точки до найпівденнішої точки − 1860 км). Завдяки центральному положенню в Південно-Східній Азії і найбільшою серед країн регіону протяжності з півночі на південь, Таїланд має найрізноманітніший в Південно-Східній Азії клімат, тому врожаї основних культур збираються кілька разів на рік, а туристичний сезон «перетікає» з одних кліматичних зон в інші, роблячи Таїланд одним з небагатьох в світі цілорічних туристичних центрів. Ліси займають 10 % території країни: на півночі тропічні листопадні, у більш вологих південних районах − вічнозелені тропічні.

За особливостями рельєфу Таїланд заведено поділяти на п’ять географічних районів: Північне нагір’я, Центральна рівнина, Північно-Східне плато, південний схід і півострівний Південний район. Найбільші річки − Менам-Чао-Прая (на Менамській рівнині), Меконг (на кордоні з Лаосом).

Таїланд − аграрно-промислова країна. Місцева економіка базується на рибальстві і видобутку корисних копалин. Близько 70 % економічно активного населення зайняті в сільському господарстві. Основні галузі промисловості: гірнича (вольфрамова, олов’яна, дорогоцінні камені та ін.), металообробна, машинобудівна, нафтохімічна, харчова, електронна, текстильна, паперова, цементна.

Зупиню вашу увагу на харчовій галузі, в якій, власне, й проходило моє стажування з обміном досвіду та академічної мобільності, а саме, на олійному підприємстві за сприянням проректорів: з науково-педагогічної та навчальної роботи Федора Анатолійовича Трішина та з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Марини Ромиківни Мардар. Дякую відділу міжнародних грантів та академічної мобільності Юлії Сергіївні Левчук за допомогу у супроводі усіх необхідних документів для стажування та академічної мобільності. У зв’язку з тим, що у Таїланді серед різноманіття тропічних фруктів головним та дуже смачним і корисним фруктом є манго,  яке вирощують у дуже великих кількостях, різних сортів, періоди дозрівання дуже вражають та збирають врожаї манго цілий рік, є дуже привабливим та перспективним для харчової галузі, а саме, для консервних виробництв та виробників соків, у яких, власне, і постає необхідність в переробці кісточок, які лишаються у великій кількості в результаті переробки манго. Моєю задачею було розробка технології отримання олії з ядер кісточок манго у співпраці з фахівцями таких країн, як США та Німеччина. Було випущено перші партії олії з ядер кісточок манго.

Олія манго має блідо-жовтий колір, напівтверду консистенцію, без запаху, з нейтральним смаком. У її складі містяться тригліцериди жирних кислот (у %): олеїнової – 43, стеаринової – 39, пальмітинової – 9, лінолевої – 5, арахінової – 2, ліноленової – 1 та неомилюючу фракцію (токофероли, стерини, каротиноїди). Олія з ядер кісточок манго стійка до окислення і має гарну емульсійну здатність.

Варто зазначити, що олія з ядер кісточок манго є унікальною ще й тому, що у ній містяться фолієва і аскорбінова кислоти, бета-кератин, альфа-токоферол, вітаміни групи В і Д. З природним вмістом насичених і мононенасичених кислот, які дуже важливі для нормального здоров’я шкіри та волосся, вона підходить для щоденного догляду за сухою, нормальною і комбінованою шкірою. Процедури з додаванням олії манго надають шкірі свіжий, здоровий вигляд, бархатистість. Крім того, продукт з цього тропічного плоду допомагає в профілактиці старіння шкіри, усуненні зморшок на обличчі й ознак старіння на тілі. Олія манго володіє зволожуючим ефектом для всього тіла. Її можна використовувати для захисту від УФ-випромінювання, а також для пом’якшення і зволоження шкіри до та після прийняття сонячних ванн. Сухому та ослабленому волоссю олія допомагає зміцнитися, позбутися ламкості та відновити свій здоровий вигляд і блиск.

Щасливий від отриманого нового досвіду та дякую усім, хто повірив в мене: своїм вчителям, керівництву Одеського національного технологічного університету за таку надану мені можливість, кафедрі Технології молочних, олійно-жирових продуктів та індустрії краси університету, Підготовчому центру “Стартовий факультет” ОНТУ за підтримку та допомогу в спільній праці.

337703877_1239709139970388_8453119450332375786_n 337738297_1902028036813352_7497985644716939502_n

Доцент кафедри ТМОЖПтаІК, Директор ПЦСФ Євгеній КОТЛЯР.