Écoled’ingénieursJunia – Université Catholiquede Lille 2024

Чудік Руслана, студентка першого курсу ОКР “магістр” факультету Експертизи, біотехнології, харчової інженерії, підприємництва та торгівлі ОНТУ, напрям підготовки 181 “Харчові технології контроль якості та безпечності у молочній і косметичній галузі” проходить навчання за обміном по програмі Erasmus у Католицькому університеті Ліллю (м. Лілль, Франція), інженерна Школа Junia (Écoled’ingénieursJunia -– Université Catholiquede Lille). Протягом весняного семестру Руслана вивчає сенсорний аналіз, харчові інгредієнти (перевагою цієї дисципліни є запрошені гості, працівники профільних підприємств), нутріціологія, характеристика харчових компонентів, науковий проект з харчових технологій (тема: Аквафаба – вплив умов приготування на склад та піноутворюючу здатність аквафаби)та французьку мову.

У кожній дисципліни 40 годин лекційного матеріалу. Дисципліни включають лабораторні роботи де студенти мають можливість відточувати практичні навички. Для навчання по обміну у вузі достатньо англійської мови, французька тільки плюс для студентів. Цікаво, що обов’язковими є заняття від кар’єрного центру ( 1 кредит), де студентів вчать проходити інтерв’ю на роботу, готувати резюме, брати участь у ярмарках вакансій і приставляти себе як перспективного співробітника.

З ОНТУ у Католицькому університеті Ліллю по обміну можуть навчатися студенти усіх напрямів Харчових технологій та екології. Програма Ерасмус покриває стипендію і проїзд для студентів.

Для студентів з ОНТУ співробітники Католицького університету Ліллю надавали інформацію про проживання, студент може жити в резиденції, міжнародний офіс курує все навчання і допомагають вирішувати всі проблеми, оформлення карт, стипендії та ін.

Для студентів в Ліллі існує багато можливостей для дозвілля. В університеті це студентські організації та івенти організовані ними. Кожний четвер після обіду студенти мають вільний час, який вони можуть провести за відпочинком. Також є організація ErasmusStudentNetwork, яка організуєрізні тематичні зустрічі та поїдки, все для того щоб студенти  знаходили друзів та гарно проводили поза навчальний час.

Руслана поєднує навчання з можливістю побачити Європу. Так протягом канікул і вихідних Руслана відвідала Париж, туристичне місце Етрета, Брюссель та Барселону.

Ми заохочуємо студентів ОНТУ брати участь у міжнародній мобільності програми Erasmus.

Чудик