Результати першого етапу Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science 2018»

4 квітня 2018 р. в Одеській національній академії харчових технологій відбулося підведення підсумків та оголошення переможців Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science 2018».

На першому етапі конкурсу, який тривав з 06.03.2018 р. по 23.03.2018 р. відбулося рецензування робіт членами журі – експертами за відповідними напрямками. За положенням конкурсу усі роботи рецензувались не менше ніж двома експертами із-за кордонних ЗВО і ОНАХТ, а у спірних випадках для об’єктивної оцінки роботи залучались додаткові рецензенти.

У січні 2018 р. було проведено розсилку запрошень до участі у конкурсі до українських та закордонних закладів вищої освіти. До 5 березня 2018 р. на конкурс було подано 186 робіт, у тому числі 153 роботи з 48 українських ЗВО та 33 роботи з зарубіжних університетів. Із закордонних країн надіслали роботи із ЗВО Китаю, Польщі, Казахстану, Болгарії, Молдови, Грузії та Білорусі.

До складу журі надійшли спеціалісти-науковці з 12 країн: Німеччина, Франція, Греція, Сербія, Ізраїль, Китай, Грузія, Польща, Казахстан, Болгарія, Молдова, Білорусь.

Підсумкове засідання журі та оргкомітету у скайп-режимі та оголошення переможців було проведено 4 квітня 2018 р. на базі Одеської національної академії харчових технологій.

Слід відзначити, що усі одноголосно висловлювали схвалення ідеї організації такого конкурсу, який став майданчиком для змагань молодих науковців з різних куточків світу і одночасно можливістю для знайомства  з науковими школами провідних ЗВО різних країн. Голови журі відзначали високий науковій рівень більшості робіт, що прийняли участь у конкурсі, їх актуальність та оригінальність рішень, підтвердженням чого були чисельні публікації за тематикою досліджень, акти впровадження та патенти. Схвальні відгуки і вдячність за можливість прийняти участь у першому і єдиному у такому форматі Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт в Україні і у світі висловили іноземні члени журі, які одноголосно відзначили високий рівень організації конкурсу, чіткість, узгодженість і комфортні умови їх роботи.

Згідно положенням конкурсу за кожним напрямом призові місця зайняли 25% прорецензованих робіт відповідно до рейтингу. Розподіл за ступенями наступний: 20% – дипломи I ступеню, 30% – дипломи II ступеню, 50% – дипломи III ступеню.

Призові місця зайняли автори 47 наукових робіт, у тому числі 36 робіт з 16 українських ЗВО та 11 робіт з університетів Китаю, Польщі, Грузії, Казахстану, Болгарії, Білорусі та Молдови.