ERASMUS+ PROJECT: AG-LAB

Erasmus

На виконання Рамкової Угоди між Урядом України та Комісією Європейських Співтовариств від 12.12.2006 р, програми ERASMUS +, напрям КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти та з метою забезпечення участі ОНАХТ у якості офіційного партнера у проекті Європейського Союзу Erasmus + № 586383-EPP-1-2017-1-SI-EPPKA2-CBHE-JP “ Поліпшення навичок з лабораторної практики у фахівців агро-продовольчого сектору Східної Європи / Ag-Lab” відбулася друга тренінг сесія для держав-партнерів в університеті м. Терамо  (Італія), на факультеті біонауки і технологій для харчової агропромисловості  та навколишнього середовища.

В Навчальному тижні від ОНАХТ взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, д.т.н., проф. Мардар М.Р., проректор з наукової роботи , к.т.н., доц. Поварова Н.М., завідувач кафедри технології молочних, олійно-жирових продуктів і косметики, д.т.н., проф.. Ткаченко Н.А., а також інші члени консорціуму: науковці  СМК “Агроосвіта” (м. Київ), лабораторії Державного центру сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції (м. Київ), колеги з Тбіліського державного університету (Грузія), представник лабораторії Міністерства сільського господарства Грузії, Кавказького університету (Грузія).

Без заголовкаТренінг-сесії були побудовані за схемою “лекційно-практичні заняття”. Це означає, що все, чому ми навчилися  під час лекційних занять, могли апробувати у спеціалізованих лабораторіях університету. У ході тренінг-сесії ми отримали європейський досвід з  аналізу активності   антиоксидантної активності: класичні методи проти методів  наноматериалів. Вимірювання фенольного вмісту харчових продуктів за допомогою аналізів на основі фоліну, 2,2′-азинобісу[3-етилбензтиазолін-6-сульфонієва кислота], золота та наночастинок срібла; амперометричне виявлення та аналіз AOC; ознайомились із класичними методами мікроекстракції для виявлення пестицидів. а також провели  виявлення пестицидів в різних харчових матрицях, використовуючи процедуру мікроекстракції, та виявляли їх шляхом надефективної рідинної хроматографії – масс спектрометрії. Корисним було навчання у лабораторії сенсорного аналізу, навчання в якій надало нам змогу оволодіти практичними навичками при збільшені точності у сенсорному аналізі та оцінити ефективність його проведення з апостеріорною нормалізацією даних.

Особливо пізнавальним став візит до Istituto Zooprofilattico Sperimentale of Teramo (національна лабораторія з виявлення забруднюючих речовин, біонебезпек та ветеринарних перевірок), оскільки питання якості харчових продуктів та дотримання їх правил виробництв та зберігання в умовах забрудненого навколишнього середовища зберігає свою  актуальність дотепер.

Хотілося б відмітити, що італійці проявили свою гостинність і , дякуючи Даріо Компаньоне, проф. Університету м. Терамо, були організовані  візити до компанії De Cecco (виробник макаронних виробів) та Citra vini (винний кооператив).  Технологи детально описали і показали технологічний процес виробництва харчової продукції та розповіли про особливості запровадження на їх підприємстві системи управління безпечністю харчових продуктів.

Отриманий досвід став корисним при розробці спеціалізованого магістерського курсу «Контроль якості та безпечності у харчовій промисловості» з вивчення лабораторної практики задля поліпшення контролю якості харчових продуктів, який відкрито у 2018 році в ОНАХТ у рамках програми ERASMUS +  .