Асоціація Європейських Університетів вітає нещодавнє оголошення Європейської Комісії про нову програму MSCA4Ukraine, яка фінансуватиметься за програмою Horizon Europe «Дії Марії Склодовської-Кюрі».
У рамках відповіді ЄС на вторгнення Російської Федерації в Україну спеціальні стипендії MSCA4Ukraine нададуть підтримку дослідникам з України. Ця підтримка дозволить їм продовжувати роботу в академічних та неакадемічних організаціях у країнах-членах ЄС та країнах, асоційованих з Horizon Europe, зберігаючи зв’язки з дослідницькими та інноваційними спільнотами в Україні. Ця схема також може сприяти реінтеграції дослідників в Україні, якщо будуть забезпечені умови для безпечного повернення, щоб запобігти постійному відтоку мізків і сприяти зміцненню українського університету та дослідницького сектору, а також його співпраці та обміну з міжнародним дослідницьким співтовариством. EUA рада бути частиною консорціуму, який реалізує цю схему, разом із Scholars at Risk Europe (розміщений в Університеті Мейнута, Ірландія) та Фондом Олександра фон Гумбольдта (Німеччина). Крім того, французька національна програма PAUSE (організована Collège de France) і глобальна мережа Scholars at Risk братимуть участь як асоційовані партнери.
У серпні 2022 року буде надано додаткову інформацію про підбір партнерів та консультаційні послуги для дослідників і потенційних приймаючих організацій. У вересні 2022 року буде опубліковано та широко розповсюджено конкурс із детальною інформацією про вимоги до заявки, прийнятність, критерії оцінки та відбору. в тому числі через сторінку Horizon4Ukraine Порталу фінансування та тендерів Європейської Комісії.
Тим часом короткий документ на стор 2 містить початкову інформацію про процес подання заявки.
Щоб бути в курсі наступних кроків, ми заохочуємо приймаючі організації та дослідників, які бажають подати заявку, а також усіх інших зацікавлених сторін зареєструватися тут у списку розсилки, щоб отримувати додаткову інформацію та сповіщення про схему: https://www.flexmail.eu/p-8c3948d1471ab771bcd581f7e3e338e0
Схема MSCA4Ukraine забезпечить важливу відповідь ЄС на поточну надзвичайну ситуацію, одночасно демонструючи основні принципи ЄС щодо академічної свободи та свободи наукових досліджень. Вітаючи цю важливу нову схему для дослідників, які постраждали від ситуації в Україні, EUA продовжує свої зусилля разом зі своїми партнерами Inspireurope, щоб заохотити розвиток спеціальних європейських і національних схем стипендій для дослідників і студентів із груп ризику з усіх країн. Ми запрошуємо вас широко поділитися звітом щодо рекомендацій політики Inspireurope з тими, хто може сприяти цим зусиллям.
Приєднуйтеся до списку розсилки MSCA4Ukraine
https://www.flexmail.eu/p-8c3948d1471ab771bcd581f7e3e338e0
Програма стипендій MSCA4Ukraine: попередня інформація для аплікантів (станом на 15 липня 2022 р.)
Щоб переміщені дослідники з України та потенційні приймаючі організації могли розпочати підготовку до заявки, наведено основну інформацію щодо ключових критеріїв, які застосовуватимуться:
- Заявки мають бути подані потенційними приймаючими організаціями від імені названого(их) дослідника(ів) з України. Приймаючі організації можуть бути академічними чи неакадемічними організаціями в будь-якій країні-члені ЄС або асоційованій країні Horizon Europe. До неакадемічних організацій належать будь-які соціально-економічні суб’єкти, які не належать до академічного сектору та відповідають вимогам Правил участі Horizon Europe.
- Дослідники мають право бути номінованими приймаючою організацією, якщо вони:
(a) громадяни України,
(b) були переміщені 24 лютого 2022 року або після цієї дати,
(c) є докторськими дослідниками (тобто мають докторський ступінь на момент початку стипендії) або докторантами (тобто зараховані на докторську програму у вищому навчальному закладі в Україні, що веде до присудження докторської ступені)
(d) володіти мовними навичками, необхідними для успішного проведення дослідницької діяльності в передбачуваній приймаючій установі, що підтверджено приймаючою установою-заявником.
- Заявки від потенційних приймаючих організацій повинні містити:
o Заповнену онлайн-форму заявки (додаткова інформація у вересні 2022 р.);
o Дослідницьку пропозицію макс. 2500 слів, розробленою дослідником;
o Документи, що підтверджують право дослідника, напр. CV, документ, що посвідчує особу, сертифікати чи дипломи;
o Підписану заяву на фірмовому бланку установи, в якій зазначено підтримку, яка буде надана дослідникові;
o Заява максимум 1000 слів від академічного наставника;
o План фінансування, що відображає одиничні витрати з використанням докторських і постдокторських ставок MSCA;
o Етична самооцінка, що відображає форми самооцінки MSCA.
- Мінімальна тривалість стипендій – 6 місяців, максимальна тривалість – 2 роки, ставки відповідно до MSCA Doctoral Networks і MSCA Postdoctoral Fellowships.
Орієнтовний розклад та додаткова інформація:
- Додаткову інформацію про консультаційні послуги та послуги з підбору партнерів буде надано в серпні 2022 року.
- Конкурс із детальною інформацією про вимоги до заявок, прийнятність, оцінку та критерії відбору буде опубліковано у вересні 2022 року. Конкурс буде широко розповсюджений, зокрема на сторінці Horizon4Ukraine Порталу фінансування та тендерів Європейської Комісії, EURAXESS, Science4Ukraine як також на веб-сайтах партнерів та на інших українських та європейських R&I ініціативах і порталах.
- Тим часом просимо утриматися від надсилання запитів щодо програми. Будь ласка, зареєструйтеся тут у списку розсилки, щоб отримувати додаткову інформацію та сповіщення про схему, включно з конкурсом на прийом заявок, пошуком партнерів і консультаційними послугами.